TABAKA MAGNETTABAKA MAGNETLER

 

Tabaka magnet-mıknatıslar, buzdolabı magneti üretiminden değişik teknik ihtiyaçların çözümüne kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Stoğumuzda 0.4mm’den 3mm kalınlığa kadar muhtelif kalınlıklarda ve ölçülerde tabaka magnet bulunmaktadır.

Tabaka magnetlerin teknik özellikleri:

Tabaka magnetlerin tek tarafı mıknatıslıdır. Mıknatıs kutupları aynı yüzey üzerinde yan yana şeritler şeklinde sıralanmıştır. Tabaka mıknatıslar kolaylıkla kesilebilir, eğilip bükülebilir. Tabaka magnet-mıknatıslarda değişik kalınlık ve güçlerde ürünler arasından seçiminizi, yapacağınız çalışmanın gereğine göre belirlemeniz optimum maliyeti yakalayabilmeniz için önemlidir.

Tabaka magnetlerin gücü zaman içinde azalmaz veya yok olmaz.

Tabaka magnetlerin çekim gücü:

Tabaka magnetlerin çekim gücü, ürünün içine katılmış mıknatıs tozunun oranı ve kutuplandırma sırasında şoklamanın gücüyle doğrudan alakalıdır. Dolayısıyla farklı tedarikçilerden alacağınız aynı mikron kalınlıktaki tabaka magnetlerin çekim gücü aynı olmayabilir. Zaman zaman kulağımıza gelen “buzdolabından kayıp düşen magnet, buzdolabına tutunamayan magnet” şikayetlerinin ardında yatan ana sebep budur. Kalitesiyle kendini ispat etmemiş bir tedarikçiden alacağınız magnet, özellikle kurumsal müşterilerinizi veya eğer ihracata yönelik çalışma yapıyorsanız ithalatçıyı mutsuz edebilir; veya sizin ürünün kalitesinden çaldığınızı düşündürebilir. Ayrıca özellikle Avrupa ve Amerikaya yapılacak ihracat çalışmalarında tabaka magnetin kalitesi çok önemlidir. Bazı ürünler, teknik özellik yetersizliği ve sağlıksız olmaları sebebiyle Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri gümrüklerinden ülke içine alınmamaktadır. İmalatçıların kalitesiyle kendisini ispat etmiş tedarikçilerle çalışması bu yönde doğacak sıkıntıların önlenmesine yönelik en önemli tedbirdir.

 

Yapacağınız çalışmanın gerektirdiği magnet hakkında danışmak isterseniz lütfen bizi aramaktan çekinmeyin:

İlkin ACATAY

0542 3234885

0212 4380516