KALİTESİZ HAMMADDE KULLANIMI, MAGNETTE HANGİ SIKINTILARA SEBEP OLABİLİR ?resim

Tabaka magnet seçiminde kalite çok önemlidir. Almış olduğunuz ürünün kalitesinin kötü olması, imalat sırasında bir çok sıkıntıyı beraberinde getirebileceği gibi kullanıcıların tatminsizliğine de sebep olabilir.

Tabaka magnetin kalitesini etkileyen bir kaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hammaddedir. Eğer aldığınız tabaka magnette hammadde olarak hurda malzeme kullanılmışsa veya kalitesiz bir hammaddeden üretilmişse ürün lastik gibi elastik olacaktır. Bu tipte üretilmiş tabaka magnetler koku yapabilir, dolap üzerinde uzun süre bekletilmeleri buzdolabı üzerinde geçmeyen izler bırakabilir. Bu tür magnetler imalat sırasında elleri boyayabilir, ayıklanma sırasında ürün kenarlarında yırtılma yapabilir veya sıvama sırasında tutkalın kağıda yapışmasında sıkıntılara sebep olabilir.


Tabakaların kesimi sırasında kesim yerlerinde kırıklıklar oluşması da tabaka magnette kullanılan hammaddenin kalitesiz olduğunun göstergelerinden biri olabilir.

Çekim gücünün yetersizliği de kalitesiz hammede ile üretilmiş tabaka magnetlerde sıkça karşılaşılan sorunlardan biridir. Dolayısıyla yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçmek için tabaka magnetinizi işi magnet satışı olan yetkin ve kendini ispat etmiş bir ithalatçı firmadan almanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar ( 1 Yorum Var.. )Efe Demirkan
Efe Demirkan Oy5
19 Nisan 2018


Kalitesiz hammadde kullanıldığında ne gibi sıkıntıların olduğunu öğrenmiş olduk. Bundan sonra daha dikkatli olacağız.

Yorum Ekle

  • Kötü İyi