TABAKA MAGNET NEDİR ?resim

Buzdolabınızın kapağının üzerine mıknatıs özelliği olan mıknatıs ile yapışan farklı biçimlerle oluşan süslere verilen isimdir. Tabaka Magnetler'in üretimi ekonomik ve hızlı olduğu için genellikle küçük ve promosyon reklam amaçlı kullanılmaktadır. Başka bir deyişle bir çok firima için yakın zamanlarda ortaya çıkan yeni ve farklı bir üründür. Çoğunlukla evin içinde tüketimi ve kullanım söz konusu olan tabaka magnetlerdi.

Evlerin içine kadar ulaştırabilecek kalıcılık sağlayan üründür. Ürünün üstüne matbaa işlemine benzer bir biçimde yapılan ve üstüne yapıştıralarak kullanılan bir reklam ürünüdür. Çıkartmalı tabaka, natural tabaka PVC tabaka magneti olarak bir çok çeşitli ürünleri mevcuttur. Ürünleri kullanan başlıca firmalar restoranlar, lokantalar, fotoğraf stüdyoları, eczaneler, büfeler, damacana su bayileri, marketler vb. bir çok sektörde de görmekteyiz.


Gündelik hayatımızda sıkça karşımıza çıkan Tabaka Magnetler ön tarafında reklam bilgileri olması nedeniyle müşterinin akılında kalması anlamında büyük etkiye sahiptir.

Tabaka Magnetlerin Teknik Özellikleri Nelerdir?

  • Magnet tabaka üretim aşamasından sonra kesilir. Bu özellik magnetin pozasını düzgün olmasını sağlamaktadır. Pozasının düzgün olmayan ürünleri mıknatısın kesim anında toplaması zordur.
  • Mıknatıslı olan tabakalar kolayca bir birinden ayırılabilir. UV yüzeyli olan malzemeler, tabakaları birbirinden ayrılamayacak kadar yapışır.
  • Ürünün tek tarafı mıknatıslı. Mıknatıslı taraf UV’li parlaktır.

 


Tabaka Magnetler Ne Zaman İcat Edildi?
Bildiğimiz mıknatısların dışında bugün buzdolabı magnetlerinde kullanılan kauçuk veya plastik bazlı tabaka magnetler ilk olarak 1934 yılında Almanya’da Max Baermann tarafından icat edilmiştir. Araştırmacının adını taşıyan fabrika, tabaka,şerit ve rulo magnetlerin ilk üreticisi olmuştur.

Püf Noktası: İki Tabaka Magnetin Birbirini Tutması İçin Hangi Yolu Denemeliyiz?

Tabaka magnetler, diğer mıknatıslar gibi birbirlerini çok güçlü olarak çekmezler. Peki, tabaka magnet mıknatısların birbirini olabilecek en kuvvetli şekilde tutmasını sağlamak için ne yapmalı? İki magnet tabakasının mıknatıslı yüzeylerini birbirini tam karşılar şekilde yapıştırırsanız tutma gücünün yok denecek kadar zayıf olduğunu hissedeceksiniz. Oysa tabakalardan birini yan çevirip aynı işlemi tekrar ederseniz magnet-mıknatısların birbirini çok daha güçlü çektiğini göreceksiniz. Özellikle kitap ayracı gibi iki farklı yüzeyde yer alan magnetlerin birbirini tutması üzerine kurulu düzeneklerde bu yöntemi kullanmanız sıkıntılarınızı ortadan kaldıracaktır.


Yorumlar ( 1 Yorum Var.. )Deniz Savaş
Deniz Savaş Oy5
19 Nisan 2018


ihtiyacım olan bilgileri fazlası ile aldım artık tabaka magnetin ne olduğunu daha iyi biliyorum

Yorum Ekle

  • Kötü İyi