MIKNATISLAR İLE YAPILMIŞ İLGİNÇ BİR OYUNCAKresim

Mıknatıslar İle Yapılmış İlginç Bir Oyuncak

2012 yılında patenti alınan bu "buluş" ev tipi mucitlerin oldukça ilgisini çekecek gibi görünüyor. Oldukça basit bir sisteme sahip olan oyuncağın tanıtımındaki ayrıntılı anlatım oyuncağa bilimsel bir hava katmakta. Oyunun adı ise “Mıknatıslarla İnanılmaz Buluş" olarak belirlenmiş.

Oyunun Sistemsel Çalışma Şekli

Bu oyunun sistemsel çalışma şekli ise oldukça basit. Neodymium mıknatıslarla kurulan bu sistemde iç içe geçmiş iki farklı mıknatısların ters kutuplar dahilinde yan yana eklenmesi sonucunda başka bir mıknatısı kendisine sabitlemesi söz konusu. Kısacası sisteme yaklaşan mıknatıs sisteme temas etmeden ve sistemden uzaklaşmadan sistemi takip ediyor. Aynı sistem büyük olarak yapılırsa filmlerde gördüğümüz gibi araçlar yapabiliriz.


Ortasında bir adet büyük ve kenarlarında altı adet küçük delik bulunan bir plastiğe küçük mıknatısları bir yöne, büyük tek mıknatısı tersi yönde yerleştirmeniz yeterli. Sonuç olarak yaklaşan bir mıknatısın dokunmadan yanında kalma tepkisi verdiği bu sistem ortaya çıkıyor.

Mıknatıs İle Yapılan Buluşlar Farklı Amaçlarla da Kullanıla Bilir Mi?
Buluş olarak nitelenen bu sistem ticari amaç güdülerek tanıtılıyor çünkü üzerinde 7 delik ve 7 mıknatıs bulunmaktadır. Çok önemli bir buluş olmasa eğlence amaçlı oluşturulduğundan keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir sistemdir. Genellikle mıknatıs kullanarak yapılan buluşların %99'u aslında mıknatısları üretmek için harcanan enerjinin, mıknatıstan sağlayacağımız enerjiden birkaç kat fazla olduğu ilkesi göz ardı edilerek yapılmıştır.


Neodymium Mıknatıs Nedir?

Neodymium mıknatısların manyetik kuvvetii diğer mıknatıslara göre daha kuvvetlidir. Bu manyetik kuvvet, çok özel sistemlerin yardımıyla ve özel cihazlarla sağlanır.


Yorumlar ( 1 Yorum Var.. )Musa Aydın
Musa Aydın Oy5
19 Nisan 2018


Çocukların evde oynayabileceği eğlenceli bir oyuncakmış güzelmiş

Yorum Ekle

  • Kötü İyi