NDFEB (NEODYMİUM) MAGNET NEDİR?resim

NdFeB (Neodymium) Magnet Nedir?

Bilindiği üzere magnetler demir, kobalt, nikel gibi metalleri çekme amacı ile üretilen veya doğadan elde edilen maddelerdir. Magnetlerin manyetik alanları ve kutupları bulunur. Ancak bunlar gözle görülemezler. Magnetler çekim güçleri ile hayatımızda bize kolaylık sağlarlar. Neodymium mıknatıslar ise, bizim bildiğimiz mıknatıslardan farklı özelliklere sahip olarak üretilmektedir.

NdFeB (Neodymium) Magnet Nerelerde Kullanılır?

Güçlü manyetik alanları ile birçok sektörde kullanılırlar. Farklı şekil ve boylarda üretilen bu ürünlerin, kullanım alanına ve koşullarına göre farlı elementler ile kaplanarak dayanıklılığı artırılır. NdFeB magnetlerin küp, blok, disk, silindirik gibi farklı şekillerini de görmek mümkündür. Bu ürünler bakır, altın, çinko, kalay ve gümüş gibi elementlerle kaplanarak, otomotiv, sağlık sektörü, elektrik motorları, oyuncak sektörü gibi alanlarda kullanılır.


NdFeB (Neodymium) Magnet İçeriği
Bu mıknatısta bulunan neodymium, samaryum, nikel, kobalt, demir gibi elementler topraktan çıkarılarak kullanılmaktadırlar. Elementlerin farklı oranlarıyla karışımıyla farklı özellikte magnetler ortaya çıkar. Bu oluşan magnetlerden kimi güçlü, kimi sıcaklığa dayanıklı olarak üretilmektedir.


NdFeB (Neodymium) Magnet’in Güçlü Manyetik Alanları

NdFeB magnetler, en güçlü manyetik alana sahip mıknatıslardır. Manyetik kuvvetleri diğer mıknatıslarla kıyaslanamayacak kadar yüksektir. Bu manyetik kuvvet, özel sistemlerin yardımıyla sağlanır. Teknoloji yardımıyla üretilen bu magnetlerin üretimi izne bağlıdır. Bu magnetlerin üretimine ilk.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz..


Yorumlar ( 1 Yorum Var.. )Seyit Çam
Seyit Çam Oy5
19 Nisan 2018


Güçlü yapıda olması ile artık bu magneti kullanacağım bilgiler için teşekküler

Yorum Ekle

  • Kötü İyi